Koncert Skubasa

Sympozjum, które w ramach podsumowania Pilotażowego programu wsparcia migracji powrotnych odbyło się w dniach  14-15 i 18-20 grudnia w Pułtusku, to nie tylko prezentacje rezultatów czy zebranie opinii od uczestników Programu. Po ciężkiej pracy, jaką beneficjenci i realizatorzy wykonali, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Dlatego też przedświątecznie pożegnaliśmy się przy dźwiękach koncertu akustycznego w wykonaniu Skubasa.

 

Skubas, znany wcześniej ze współpracy ze Smolikiem i Noviką, zadebiutował w 2012 roku albumem Wilczełyko, który otrzymał dwie nominacje do nagrody muzycznej Fryderyki. W Puławach zespół wystąpił w składzie: Skubas - wokal, gitara, Filip Jurczyszyn - kontrabas, gitara, wokal, Maciej Starnawski - gitara, wokal. Panowie zaprezentowali utwory z pierwszej płyty Skubasa, w tym znany z rozgłośni radiowych singiel Linoskoczek, piosenkę Nie mam dla Ciebie miłości, zapowiadająca nowy album (ukaże się w marcu 2014 r.) oraz własną interpretację Martwego morza innej lubelskiej grupy, Budki Suflera. Ze względu na świąteczny czas w repertuarze zagościła też kolęda.

 

Koncert odbył się w sali kominkowej Hotelu Zamku w Pułtusku, będącego jednocześnie Domem Polonii. Historyczne mury oraz wystrój wnętrza w połączeniu z akustycznym brzmieniem gitar, kontrabasu i męskich głosów stworzyły niepowtarzalny nastrój. Publiczność nie zdołała oprzeć się magii dźwięków i włączyła się do wspólnego muzykowania.

 

KB

fot. PR/W. Kusiński

data: 2013-12-21