Wróciłeś? Otwórz biznes

Rozpoczyna się projekt "Klaster przedsiębiorczości migrantów powrotnych", którego celem jest wsparcie przedsiębiorczości Polaków i osób polskiego pochodzenia powracających do kraju z emigracji. Projekt skierowany jest do tych spośród nich, którzy zainteresowani są poszerzeniem wiedzy na temat przedsiębiorczości, a także poszukują pomocy finansowej przy otwieraniu własnej działalności gospodarczej.

 

Na terenie wszystkich województw zostaną przeprowadzone szkolenia dla 128 wybranych osób. W czasie 5 spotkań, prowadzonych przez ekspertów, uczestnicy projektu nabędą kompetencje do napisania – przy wsparciu profesjonalistów – biznesplanów.


16 autorów najlepszych planów biznesowych otrzyma dotację (w wysokości kilkunastu tysięcy złotych) na ich realizację, czyli założenie własnej firmy.

 

Wymogiem uczestnictwa w projekcie jest powrót z emigracji po 1 maja 2004 r.

 

Wydarzenie skierowane jest do osób, które przebywały w jednym z następujących krajów: Austrii, Niemczech, USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Armenii, Mołdawii, Uzbekistanie, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Grecji, Rosji, Kazachstanie, Kirgistanie przez minimum 3 miesiące.

 

Szczegóły u koordynatora. Liczba miejsc ograniczona.

 


Koordynator projektu:

Anna Cholewińska
tel.: 22 556 90 34  
e-mail: a.cholewinska@camp.org.pl

data: 2013-09-10